پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نیازهای بنیادین روانشناختی

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نیازهای بنیادین روانشناختی

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نیازهای بنیادین روانشناختی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نیازهای بنیادین روانشناختی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات34
حجم230/88 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdocx

توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری نیازهای بنیادین روانشناختی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.


نظریه خودمختاری اهمیت نیازهای بنیادین روان‌شناختی را به دلایل زیر می داند. الف) پرداختن به چالشهای بهینه و تجربه کردن رهبری یا سودمندی در جهان اجتماعی و جسمانی ب) جستجوی دلبستگی ها و تجربه احساس ایمنی، تعلق و صمیمیت با دیگران ج) خوسازماندهی و تنظیم رفتار خود فرد (و اجتناب از کنترل دیگر پیرو) که تمایل برای کارکردن برای یکپارچگی و بهم پیوستگی درونی میان اهداف و تقاضاهای تنظیمی را شامل می شود بیان می کند.


سه نیاز بنیادین روان‌شناختی تحت شرایط مناسب، افراد را به سوی اشکال شایسته تر، حیاتی تر و به لحاظ اجتماعی یکپارچه شده رفتار راهنمایی می کنند. اگرچه ظرفیت آگاه بودن از ارضا این نیازها البته برای دستیابی به آن‌ها مهم است، گرایشهای کلی با این سه نیاز ارتباط دارند و فواید انطباقی را همان‌طور که اکنون ما به‌طور خلاصه بحث می کنیم را می رسانند.


خودشناسی با سالم ترین اشکال دین داری در آمریکا و ایران (قربانی و همکاران، 2003؛ به نقل از محمدی، 1386) با تفکر سازنده مدیران ایرانی (قربانی و همکاران، 2005؛ به نقل از محمدی، 1386) با هوش هیجانی مدیران ایرانی (قربانی و همکاران، 2005؛ به نقل از محمدی، 1386) همبستگی مثبت داشته و در ارضا سه نیاز بنیادین روان‌شناختی نقش دارد (قربانی، 2005؛ به نقل از محمدی، 1386). با سوءمصرف مواد و اختلالات شخصیت (نصرتی، 1385) ارتباطی منفی داشته و سازگاری روان‌شناختی (طهماسب، قربانی و واتسون، 2008؛ قربانی و همکاران، 2010) حرمت خود بالاتر، اتخاذ نظرگاه بالاتر و آشفتگی همدلانه پایین تر (قربانی و همکاران، 2010) را نیز پیش بینی می کند.


فهرست مطالب

تعریف نظری نیازهای بنیادین روانشناختی تعریف عملیاتی نیازهای بنیادین روانشناختی فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نیازهای بنیادین روانشناختی

 نیازهای بنیادین روان‌شناختی
2-17-1- نیاز به شایستگی
2-17-2- گرایش به ارتباط
2-17-3- خودمختاری و آزادی
2-18- خودشناسی انسجامی


يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی"

فصل دوم پایان نامه نیازهای بنیادین روانشناختی

مبانی نظری نیازهای بنیادین روانشناختی

پیشینه تحقیق نیازهای بنیادین روانشناختی

پیشینه پژوهش نیازهای بنیادین روانشناختی

پیشینه نظری نیازهای بنیادین روانشناختی

ادبیات نظری نیازهای بنیادین روانشناختی

چارچوب نظری نیازهای بنیادین روانشناختی

مقاله

پاورپوینت

فایل فلش

کارآموزی

گزارش تخصصی

کارورزی

اقدام پژوهی

درس پژوهی

جزوه

خلاصه

نمونه سوال